70 ГОДИНИ

СОУ "Наум Наумовски-Борче"-Пробиштип
За одличните ученици од завршните години по предметот филозофија! Имате можност да си изберете еден од насловите за кои ќе направите есеј. Упатството за есејот ви се наоѓа во документот. Таму ги имате и насоките во кој правец (или кои работи содржини треба да ги има есејот) треба да се движи содржината на есејот.
За одличните ученици од завршните години по предметот филозофија! Имате можност да си изберете еден од насловите за кои ќе направите есеј. Упатството за есејот ви се наоѓа во документот. Таму ги имате и насоките во кој правец (или кои содржини треба да ги има есејот) треба да се движи содржината на есејот.
Tuesday, 12 May 2020 07:27

Ерих Фром